Strony

sobota, 2 stycznia 2016

schizofrenia a BORELIOZA

 "Neuroborelioza czy schizofrenia, ze współistniejącą chorobą neuroinfekcyjną"

http://ppn.ipin.edu.pl/aktualne/2012/1/01-2012_PPiN_10.pdf



Zarazki schizofrenii

Zamiast psychotropów psychiatrzy powinni stosować antybiotyki! Guy de Maupassant wpadał w szał i ciągle oganiał się od wyimaginowanych owadów, gdy zaraził się krętkiem bladym wywołującym kiłę. Objawy podobne do schizofrenii mieli również cierpiący na syfilis Jan III Sobieski, Vincent van Gogh i Fryderyk Nietzsche.

Powodem zaburzeń psychicznych w tym schizofrenicznych mogą być także liczne bakterie. Naukowcy z Johns Hopkins University w Maryland ostrzegają, że paciorkowce, które wywołują ból gardła, mogą też powodować nerwice natręctw, autyzm i syndrom Tourette`a, schorzenie objawiające się nie kontrolowanymi tikami i bezwiednym wypowiadaniem wulgaryzmów!

Gdy w latach 50-tych XX wieku kiłę zaczęto leczyć penicyliną, chorzy uważani za schizofreników masowo opuszczali szpitale psychiatryczne. Zniknęło kilka rodzajów schizofrenii, które teraz uważa się za rzadkie lub klasyczne, bo wywoływał je krętek blady, czyli syfilis! – Teraz leki przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe powinny być stosowane także w leczeniu wielu przypadków psychoz i depresji – powiedział “Wprost” Paul Ewald z University of Louisville w Kentucky. Jego zdaniem, większa cześć pacjentów niepotrzebnie przyjmuje leki psychotropowe, zamiast się poddać kuracji antybiotykowej.

Neuroborelioza – Psychoza kleszczowa


Depresja i psychozy często mogą być objawami późnego stadium boreliozy, choroby wywoływanej bakterią Borrelia burgdorferi i kilkoma stowarzyszonymi, a przenoszonymi przez kleszcze. Zakażenie dość łatwo można wyleczyć za pomocą antybiotyków. Czasem jednak choroba nie wywołuje niepokojących objawów, chory nie zgłasza się więc do lekarza, a nie leczona borelioza po kilku miesiącach zaczyna atakować centralny układ nerwowy: zmniejsza aktywność obszarów mózgu odpowiedzialnych za pamięć i orientację przestrzenną.

Choroba budzi zainteresowanie postępowych psychiatrów ze względu na duże powinowactwo krętków boreliozy do układu nerwowego i częste występowania w przebiegu boreliozy objawów neurologicznych oraz psychicznych. Szczególnie częstym zaburzeniem jest u tych chorych depresja. Psychiatrzy powinni badać pacjentów pod kątem zakażenia boreliozą, zanim podadzą leki typowo psychotropowe!

Borelioza atakuje nerwy obwodowe, wtedy zwana jest neuroboreliozą – powoduje m.in. kłopoty z pamięcią i orientacją przestrzenną. Chorzy cierpiący na te dolegliwości mają skłonność do popadania w depresję i różne psychozy, w tym schizofrenię. Pierwsza rzecz – jeśli objawy nasilają się co 4 tygodnie, jest to dość wyraźny sygnał infekcji borelioza. Związane jest to z biologią bakterii, ale nie musi być związane z cyklem biologicznym, zwłaszcza u kobiet. Zaburzenia psychiczne boreliozy to najczęściej depresja, ale też napady paniki oraz zespół przewlekłego zmęczenia.

Krętki Borrella mają zdolność do kolonizowania niemal wszystkich tkanek, potrafią ponadto, do pewnego stopnia, unikać rozpoznania przez obronny układ immunologiczny. Mogą wywoływać krótkie, kilkutygodniowe, infekcje, ale też wielomiesięczne, a nawet wieloletnie, stany zapalne. Mogą one manifestować się wyraźnymi objawami, a mogą też mieć charakter utajony i uaktywniać się nawet po kilku latach od zakażenia.
http://uzdrowiciele.blogspot.nl/p/schizofrenia.html
--------------------
,,Badanie to uzupełnia rosnącą liczbę dowodów, że zakażenie Bartonella może naśladować wiele przewlekłych chorób, w tym chorób psychicznych, i może otworzyć nowe drogi badań nad bakteryjnymi lub mikrobiologicznymi przyczynami zaburzeń psychicznych.,,
,,Ta sprawa jest interesująca z wielu powodów”, mówi dr Ed Breitschwerdt, Melanie S. Steele Distinguished Professor of Internal Medicine w NC State i główny autor raportu przypadku. „Poza sugerowaniem, że sama infekcja Bartonella może przyczynić się do postępujących zaburzeń neuropsychiatrycznych, takich jak schizofrenia, rodzi się pytanie, jak często infekcja może być ogólnie związana z zaburzeniami psychicznymi.,,
-------------------
“Beyond suggesting that Bartonella infection itself could contribute to progressive neuropsychiatric disorders like schizophrenia, it raises the question of how often infection may be involved with psychiatric disorders generally.
“Researchers are starting to look at things like infection’s role in Alzheimer’s disease, for example. Beyond this one case, there’s a lot of movement in trying to understand the potential role of viral and bacterial infections in these medically complex diseases. This case gives us proof that there can be a connection, and offers an opportunity for future investigations.”
--------------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz