Szukaj na tym blogu

piątek, 20 maja 2016

Babesia - dr.Horowitz

O Babesji :

Dr.Horwitz omawia w nim diagnostykę babesii, najbardziej charakterystyczne objawy, leczenie. Wg niego przy opornych postaciach Lyme i wówczas, gdy choroba przebiega bardzo ciężko, to najprawdopodobniej w grę wchodzi babesia.

Z najbardziej specyficznych symptomów jakie daje to:
- nocne poty
- bezdech
- dreszcze

I oczywiście wiele innych, ale te dwa pierwsze są bardzo symptomatyczne dla babesii.
Horowitz twierdzi, że leki, które kiedyś się sprawdzały już nie działają albo działaja bardzo słabo (stad podaje sie bardzo duze dawki). A niestety wiele z tych lekow ma uciązliwe efekty uboczne.

Podaje leki i dawki (Mepron, Malarone, Plaquenil, Larian, Coartem, równiez w połączeniu z abx jak clindamicin, azithromycin, tetracykliny oraz Artemisą). Coartem jest dość skuteczny ale nie można go używać z wieloma lekami (m.in. makrolidami itp.)

Horowitz wspomina, że kiedyś robili badania nad beta blokerami, które ponoć hamuja metabolizm pasożyta. Ale badania były niepełne i na razie trudno o jakies konkretniejsze wnioski.
Podobnie pomocny jest heparin.

Z substancji naturalnych
- kurkuma - wykorzystywana do leczeni malarii i mająca działanie przeciwzapalne
- stephania root
I najwazniejsze zioło - Cryptolepis. Horowitz opowiada na koniec bardzo ciekawy przypadek kobiety, która miała babesię (swoja drogą wyszła w badaniach dopiero po leczeniu), i inne infekcje, czuła sie fatalnie, na lekach antymalarycznych lepiej, ale zaraz po odstawieniu symptomy wracały. I po kilku latach "uzdrowił" ja Cryptolepis.
Horowitz podkresla, ze osoby z "adrenal fatigue", czyli dysfunkcją nadnerczy, nie odpowiadają na leczenie abx, albo odpowiadają bardzo słabo. I że może iść ono bardzo ciężko, jeśli wcześniej nie rozwiąże sie tego problemu.

Babesia jest częstą koinfekcją boreliozy, obecnie uważana za najczęściej występujące współzakażenie, tylko jej wykrywalność jest bardzo niska, ponieważ jest silnie immunosupresyjna, obniża przeciwciała na samą siebie ( także na inne patogeny, w tym na boreliozę ).
Jeżeli jest zakażenie pierwotniakiem Babesii, to jego wykrycie jest bardzo ważne ponieważ zakażenie to, przy obniżonej odporności jaką powoduje borelioza, jest bardzo niebezpieczne.
Może powodować najgorsze, przewlekłe choroby degeneracyjne takie jak: RZS, SM, SLA, Alzheimer’a, Parkinson’a.

Lekarze ILADS uważają obecnie, że jeżeli chory ma w historii choroby diagnozę jakiejkolwiek z w/wym. chorób, to prawie ze 100% prawdopodobieństwem trzeba podejrzewać połączenie boreliozy z babeszjozą. Uważają też, że Babesię należy leczyć jako pierwszą, aby nie dopuścić do dalszego wyniszczenia organizmu pacjenta.

W diagnozie babeszjozy nie można opierać się na wynikach testów, chyba że testy były przeprowadzone w 6 tygodni po 10-cio dniowej prowokacji kilkoma lekami przeciwmalarycznymi na raz.
-------------------------------------------------------------------------------

Przykłady kombinacji leków stosowanych do prowokacji: artemisinin + azitro + malarone + tinidazol lub plaquenil.

Klinicznie jeżeli podczas prowokacji pacjent odczuwa jakąkolwiek poprawę lub pogorszenie objawów, to jest to potwierdzenie obecności pierwotniaka.
Generalnie diagnoza babeszjozy powinna być stawiana w oparciu o objawy kliniczne jako bardziej pewna.

Objawy kliniczne Babesii odróżniające się od innych symptomów infekcji odkleszczowych: po kontakcie z kleszczem, długo tzn. kilka miesięcy, utrzymujące się objawy „grypowe” tzn.: dreszcze, stany podgorączkowe, nocne poty, silne zmęczenie, czyli objawy podobne do malarycznych.

Pozostałe objawy kliniczne wymieniane przy Babesii to: problemy z uregulowaniem temperatury, ból karku, dzwonienie w uszach, zamazane widzenie, odrealnienie, uczucie nie przystawania do rzeczywistości, całkowity rozstrój hormonalny, wypieki na twarzy, cętkowana skóra gdziekolwiek, maleńkie czerwone kropki na skórze, grudki podskórne będące zlepkiem naczyń włosowatych lub limfatycznych, zwolnione myślenie, brak energii, dynamiki życiowej, ból głowy, depresja, panika, rozdrażnienie, krótki oddech, głód powietrza, częste westchnienia, żółty odcień na oczach, powiększona wątroba ( z prawej ), powiększona śledziona ( z lewej ), anoreksja, ból podbrzusza, ciemny mocz ( z hemoglobiną ), objawy DIC.

W badaniach laboratoryjnych mogą, ale nie muszą, być następujące zmiany: anemia hemolityczna ( obniżony hematokryt i hemoglobina ) wynikająca z rozrywania erytrocytów przez pierwotniaki, niskie RBC; hemoglobina w moczu ( w wyniku rozpadu RBC ), przy czym niskie poziomy hemoglobiny w moczu maszyny laboratoryjne nie są w stanie wykryć i można temu zaradzić stosując testy paskowe ( np. URS 10 ) do badania moczu w domu; badanie moczu na obecność hemoglobiny powinno się wykonywać codziennie nawet przez 2 m-ce; obniżone płytki krwi czyli trombocytopenia; podniesiona bilirubina, podniesiona LDH czyli dehydrogenaza mleczanowa, podniesiona ilość niedojrzałych RBC czyli retikulocytów, podniesione transaminazy ALT, AST

http://goodbyelyme.com/free_articles/coinfections/drug_resistant_babesia_herbs

------------------------
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz