Szukaj na tym blogu

sobota, 2 stycznia 2016

Klinhardt twierdzi ze Borrelia odzywia sie manganem a Babesia zelazem

Klinhardt twierdzi ze Borrelia odzywia sie manganem a Babesia zelazem

,, ….Co zadziwiające, minerały których najbardziej brakuje u naszych pacjentów z boreliozą to często miedź,magnez, mangan (w boreliozie) oraz żelazo (w babeszjozie). Bb i Bartonella potrzebują magnezu aby sięnamnażać i szybko wyczerpują jego zasoby w organizmie gospodarza.

Miedź i żelazo niemal już zniknęły ze składu większości suplementów, w oparciu o fałszywą interpretację analizy włosów. System immunologiczny używa tych dwóch metali w procesie fagocytozy. Są one główną częścią składową enzymów (albopocisków") których komórki odpornościowe używają w walce z intruzami pojawiają się we włosach i skórze, bo to dla organizmu najbardziej skuteczny sposób wydalania toksyn bez wyrządzania szkody nerkom. To prowadzi do niebezpiecznego i katastrofalnego w swych kosekwencjach założenia że te metale są wrogiem i powinny być ograniczane.

To prawda że utlenione metale stanowią zagrożenie i muszą być redukowane (=substytucja elektronów) lub eliminowane. Jednakże kiedy miedź iżelazo są potrzebne i są właściwie uzupełniane, obserwuje się znaczną poprawę. Stosowne leczenie antyoksydacyjne może zredukować te metale. Zastosowanie homeopatycznej miedzi i żelaza prowadzi dokorzystnej redystrybucji tych metali i sprawia że są one ponownie biologicznie dostępne.

Wykazano że Lithium-orotate [litu ... -tłum.] lub aspartate [litu asparaginian?-tłum.] w małych dawkach (15mg/dzień) chronią struktury centralnego systemu nerwowego przed uszkadzeniami ze strony neurotoksyn.

Prawie zawsze korzystnie klinicznie dla pacjentów jest częste podawanie pozajelitowe magnezu. Najlepszy efekt daje podawanie w zmodyfikowanym koktajlu Meyera. Używamy także mieszanki kwasu foliowego (nie folinowego) i hydroksykobalaminy (nie metylo- ani cyjano-) w stosunku 5:2, podjęzykowo kilka razy/dzień.

Dodatkowo podajemy metylokobalaminę domięśniowo 2 razy w tygodniu; jest ona ważna w procesie metylacji/ odnawiania zredukowanego glutationu. Hydroksy-B12 chroni mózg przed uszkodzeniami powodowanymi przez nitric oxide [tlenek azotu(II)-tłum.].

Wielu chorych na boreliozę cierpi na pyrolurię, chorobę metaboliczną w której anormalne porfiryny carry out [przenoszą/zabierają? -tłum.] znaczące ilości potrzebnego cynku i witaminy B6. Diagnozę stawia się przy pomocy odpowiedniego testu wykonmnywanego w Pfeiffer Institute w Chicago. Chociaż zakłada się że choroba ta ma charakter dziedziczny, ja mam co do tego wątpliwości ponieważ większość chorych na boreliozę wykazuje w jakimś stopniu to schorzenie. Podejrzewam że pojawianie się kryptopiroli w moczu jest wywoływane chorobą. Niemniej jednak jestem ostrożny jeśli chodzi o nadmierne uzupełnianie cynku. Cynk wykazuje efekt synergii z rtęcią w mózgu jak również wspomaga wzrost wirusów herpes.

Jeżeli pacjent wykazuje nienormalnie duże straty steroidowych hormonów płciowych w moczu, może mu brakować kobaltu. Test hormonalny z moczu i krople kobaltu są dostępne w Tahoma Clinic w Renton w stanie Waszyngton. Przez jakiś czas należy podawać selen w dużych dawkach aby tłumić replikację wirusów oraz sprawić by biologicznie dostępna rtęć była niereaktywna.

Natomiast najbardziej istotnym u pacjenta z boreliozą pierwiastkiem jest jod. Na skórze pacjenta maluje się 2 cale kw. (ok. 13 cm2) płynem Lugola, co powinno pozostać widoczne przez 24 godziny. Im szybciej wchłonięta zostanie substancja, tym bardziej jej brakuje u pacjenta. Doustna forma preparatu Lugola jest dostępna pod nazwą Iodoral (producent: Optimox z Torrance, Kalifornia).

Uzupełninie zapasów mineralnych organizmu jest zawsze najistotniejszą częścią naszego programu detoksykacji z metali ciężkich. Jest to także najważniejsza część naszego programu leczeniai boreliozy.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza